Ognisko w Warszawie – Parafia Matki Bożej z Lourdes, ul. Wileńska 69

Parafia


ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii Matki Bożej z Lourdes w Warszawie, przy ulicy Wileńskiej 69 (Praga – Północ) w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca.
Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.30.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Edward Tomczyk.
Wątek Ogniska na Forum Pomocy >>>
Strona Parafii >>>

Szczęść Boże!

Drugi wtorek bieżącego miesiąca – 11 lutego – był dla naszej Parafii  dniem szczególnym. W naszym Sanktuarium odbyły się uroczyste msze św.  ku czci naszej Patronki Matki Bożej z Lourdes., nawiązujące do przypadającego  XXVIII Światowego Dnia Chorego.

Po wieczornej mszy św. spotkaliśmy się w trzyosobowym gronie . Obecni byli: Sylwek, Ewa i Zenon. Dzieliliśmy się świadectwami umacniania się w wierze i w życiu sakramentalnym w odniesieniu do naszych losów małżeńskich. Podkreśliliśmy niezwykłą ważność charyzmatu Wspólnoty Sychar w kontekście nasilającej się, wszechogarniającej  mody rozwodowej. Wierność charyzmatowi Wspólnoty jest sprawdzianem naszej wiary. Odnieśliśmy się także w swoich świadectwach do  śmierci osób nam bliskich – rodziców i dzieci – jako przełomowego momentu na drodze ku życiu wiecznemu. Dla wszystkich z nas było pewne, że tylko głęboka wiara pozwala zrodzić życiodajną nadzieję i koi ból rozstania, daje siłę do owocnego życia.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Ogniska, które odbędzie się w dniu 25 lutego, tradycyjnie po wieczornej mszy świętej, rozpoczynającej się o godzinie 18.30.